f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Młodzieżowy/dziecięcy rejs morski Grecja Zatoka Sarońska (10-14 lat i 14-19 lat) 08-15.07.2023 – brak miejsc

Młodzieżowy/dziecięcy rejs morski Grecja Zatoka Sarońska (10-14 lat i 14-19 lat) 08-15.07.2023 – brak miejsc

2790ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Grecja

Wiek:

10-14 i 14-19  lat

Cena:

2790 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

Jeśli chcecie:

aby Wasze dzieci rozpoczęły niezwykłą morską przygodę, poznały nowe lądy i morza pod okiem doświadczonych skipperów-wychowawców, na bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowych jachtach – zapraszamy!

Podczas rejsu:

poznamy zasady bezpiecznego żeglowania po morzu, będziemy pełnić wachty pokładowe i kambuzowe, odwiedzimy ciekawe porty i malownicze miejsca Zatoki Sarońskiej, spędzimy czas aktywnie, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach. W programie również kąpiele, snorkeling, supy, zwiedzanie i plażowanie, gry i zabawy na wodzie i lądzie.

Za dodatkową opłatą – ok 100 pln (w zależności od liczby chętnych) odbędziemy wycieczkę objazdową z przewodnikiem oraz zwiedzimy Akropol.

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla dzieci w wieku 10–14 oraz młodzieży 14-19 lat (mamy 2 jachty). Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśników, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę ze przygotowanych do pracy z dziećmi skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 2-3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Grecji – tak, by rejs stał się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty to bezpieczne, nowoczesne jednostki, sprawdzone w każdych warunkach pogodowych. Posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów-opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie
i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC i prysznicami.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Zatoka Sarońska i okolice Aten są idealnym miejscem dla żeglarzy. Zatoka Sarońska to brama do krainy 1000 greckich wysp. Czeka nas piękna pogoda, piękne krajobrazy, niezwykła historia, unikalna architektura, życzliwi, greccy wyspiarze, kąpiele w ciepłym, kryształowym morzu, malutkie plaże.

Pierwszy dzień: przylot do Aten. Zaopatrzenie, szkolenie żeglarskie i z zasad bezpieczeństwa.

Drugi dzień: Egina – wyspa „pistacjowa”. Wyspa znana z ceramiki i uprawy drzew pistacjowych jest zazwyczaj pierwszym lub ostatnim przystankiem wszystkich rejsów z Aten. W mieście Egina, stolicy wyspy niskie, białe i różowe domki otaczają port jachtowy i rybacki z kolorowymi kaiki a u wyjścia do miasta stoi kaplica Św. Mikołaja, patrona żeglarzy.

Trzeci dzień: Palea Epidavros. Palaia (Palea) to po grecku stary, a użycie go w tej nazwie ma uzasadnienie, gdyż miasto było znane już w czasach wojen trojańskich. Epidavros było dużym państwem z 80 tysiącami mieszkańców, którym rządził król i wówczas był tu jeden z największych i najważniejszych portów w tym rejonie. Zatopione miasto – pozostałości po starożytnym Epidavros, które na skutek wybuchu wulkanu na pobliskim półwyspie Methana znalazło się pod wodą. Wystarczy maska z rurką, aby obejrzeć to, co jeszcze zostało.

Czwarty dzień: Poros To jedna z ładniejszych wysp Zatoki Sarońskiej, której wizytówką jest charakterystyczna wieża zegarowa. Rozłożone amfiteatralnie na wzgórzu miasto zachwyca wszystkich wpływających do portu z północy, od strony Methany. Jeśli docieramy jachtem z przeciwnej, południowo-zachodniej strony, też nie brakuje wrażeń, bo płyniemy wąskim kanałem, mijając niezliczoną ilość jachtów i łodzi zacumowanych do nabrzeża, wzdłuż którego stoją piękne, neoklasycystyczne, kolorowe domy.

Piąty dzień: Wyspa Hydra – perła zatoki Sarońskiej o wspaniałej historii stała się modna wśród współczesnych artystów pół wieku temu. Ukochał je sobie np. Leonard Cohen, tworząc tu wiele ze swoich hitów. Jedynym legalnym środkiem transportu są tu niestrudzone osiołki.

Szósty/siódmy dzień: Przylądek Sounion – zwiedzanie ruin świątyni Posejdona, boga mórz, oceanów i żeglarzy, która istniała w tym miejscu już w VIII wieku przed naszą erą.

Nasze jachty

Oceanis 43 – 4 kabiny, 10 miejsc

Sun Odyssey 423 – 4 kabiny, 10 miejsc

Cena

2790 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

 

 • czarter jachtu
 • usługi i opiekę 2 skipperów-wychowawców
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie)
 • opłaty portowe i paliwowe
 • sprzątanie jachtu
 • realizację trasy i programu rejsu
 • opinię z rejsu
 • ubezpieczenie zdrowotne 70 000 pln (KL, NNW).
 • dojazdu – organizujemy dla uczestników samolot oraz bus do mariny – koszt biletów lotniczych wyniesie ok 1400 pln + bus do mariny (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu)
 • pościeli -koszt 70 pln/os -można mieć własny śpiwór, płatne gotówką przy wylocie
 • wstępu do muzeów, parków – ok 50 pln, płatne gotówką w euro na miejscu
 • dojazdu do i z mariny – 100pln/os  , płatne gotówką przy wylocie

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,85 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem. Współpracujemy z firmą Allianz S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres agencjapraga1@gmail.com