f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Dziecięcy rejs morski Grecja Zatoka Sarońska 20-27.08.2022

Dziecięcy rejs morski Grecja Zatoka Sarońska 20-27.08.2022

2590ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Grecja

Wiek:

10-18 lat

Cena:

2590 pln* + lot i dojazd

Jeśli chcecie:

aby Wasze dzieci rozpoczęły niezwykłą morską przygodę, poznały nowe lądy i morza pod okiem doświadczonych skipperów-wychowawców, na bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym jachcie – zapraszamy!

Podczas rejsu:

poznamy zasady bezpiecznego żeglowania po morzu, będziemy pełnić wachty pokładowe i kambuzowe, odwiedzimy ciekawe porty i malownicze miejsca Zatoki Sarońskiej, spędzimy czas aktywnie, na nowoczesnym, komfortowym i dzielnym jachcie Bavaria 50. W programie również kąpiele, snorkeling, supy, zwiedzanie i plażowanie, gry i zabawy na wodzie i lądzie.

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla dzieci w wieku 10–14 lat. Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę ze przygotowanych do pracy z dziećmi skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Grecji – tak, by rejs stał się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty to bezpieczne, nowoczesne jednostki, sprawdzone w każdych warunkach pogodowych. Posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów-opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie
i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC. Z pryszniców będziemy korzystali w odwiedzanych portach.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Zatoka Sarońska i okolice Aten są idealnym miejscem dla początkujących żeglarzy i dzieci. Zatoka Sarońska to brama do krainy 1000 greckich wysp. Czeka nas piękna pogoda, piękne krajobrazy, niezwykła historia, unikalna architektura, życzliwi, greccy wyspiarze, kąpiele w ciepłym, kryształowym morzu, malutkie
plaże…
Pierwszy dzień: przylot do Aten. Zaopatrzenie, szkolenie żeglarskie i z zasad bezpieczeństwa, zwiedzanie Aten.

Drugi/trzeci dzień: Egina – wyspa „pistacjowa”. Wyspa znana z ceramiki i uprawy drzew pistacjowych jest zazwyczaj pierwszym lub ostatnim przystankiem wszystkich rejsów z Aten. W mieście Egina, stolicy wyspy niskie, białe i różowe domki otaczają port jachtowy i rybacki z kolorowymi kaiki a u wyjścia do miasta stoi kaplica Św. Mikołaja, patrona żeglarzy.

Trzeci/czwarty dzień: Przylądek Sounion – zwiedzanie ruin świątyni Posejdona, boga mórz, oceanów i żeglarzy, która istniała w tym miejscu już w VIII wieku przed naszą erą.

Czwarty/piąty dzień: Wyspa Hydra – perła zatoki Sarońskiej o wspaniałej historii stała się modna wśród współczesnych artystów pół wieku temu. Ukochał je sobie np. Leonard Cohen, tworząc tu wiele ze swoich hitów. Jedynym legalnym środkiem transportu są tu niestrudzone osiołki.

Piąty/szósty dzień: Palea Epidavros. Palaia (Palea) to po grecku stary, a użycie go w tej nazwie ma uzasadnienie, gdyż miasto było znane już w czasach wojen trojańskich. Epidavros było dużym państwem z 80 tysiącami mieszkańców, którym rządził król i wówczas był tu jeden z największych i najważniejszych portów w tym rejonie. Zatopione miasto – pozostałości po starożytnym Epidavros, które na skutek wybuchu wulkanu na pobliskim półwyspie Methana znalazło się pod wodą. Wystarczy maska z rurką, aby obejrzeć to, co jeszcze zostało.

Szósty/siódmy dzień: Angistri i Moni. Wysepki leżą na zachód od Eginy. Mniejsza z nich, niezamieszkała i częściowo zalesiona Moni, jest popularna z powodu otaczającej jej zielonej wody i ukrytych zatoczek. Na Angistri zamieszkuje około 400 mieszkańców. Rośnie na niej sosnowy las a atrakcją wyspy są małe zatoczki z przejrzystą wodą.

Nasze jachty

Oceanis 43 Seven Seas

CYCLADES 50,5 JOKER

Cena

2590 pln* + lot i dojazd

  • czarter jachtu;
  • usługi i opiekę 2 skipperów-wychowawców;
  • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
  • opłaty portowe i paliwowe;
  • transit log (sprzątanie jachtu);
  • realizację trasy i programu rejsu;
  • opinię z rejsu;
  • ubezpieczenie zdrowotne (KL, NNW).
  • dojazdu – organizujemy dla uczestników samolot oraz bus do mariny – koszt biletów lotniczych wyniesie ok 1300 pln + bus do mariny (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu)
  • wstępu do muzeów, parków 

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,7 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

COVID 19 

Jesteśmy przygotowani na spełnienie wytycznych MZ i MEN.   

Istnieje możliwość odwołania  imprezy przez organizatora z powodu ograniczeń związanych z COVID-19. W takim przypadku dokonane dokonamy zwrotu  wpłat w 100% , wpłacone środki mogą być też wykorzystane przy innym wyjeździe w formie vouchera.

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres dagmara@2zywiply.pl 

 

Uczestnicy naszych wyjazdów w Polsce muszą być zaszczepieni lub ozdrowieńcami albo wykonać test antygenowy na 24 h przed wyjazdem lub tzw.  apteczny z oświadczeniem rodziców.

 

W przypadku wyjazdów zagranicznych Uczestnictwo w wyjeździe jest możliwe po spełnieniu aktualnych przepisów sanitarnych odwiedzanego kraju. 

 

Współpracujemy z siecią Diagnostyka.pl zapewniamy pomoc przy wymaganych testach przed i po wyjeździe.