f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Młodzieżowy rejs morski Bałtyk – Turku-Gdynia 25.07-06.08.2022

Młodzieżowy rejs morski Bałtyk – Turku-Gdynia 25.07-06.08.2022

2790ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Turku-Gdynia

Wiek:

14-18 lat oraz 19-26 lat

Cena:

2790 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem

Jeśli chcecie:

 • Rozpocząć lub kontynuować niezwykłą morska przygodę i poznać tajniki żeglarstwa morskiego.
 • Nauczyć się nawigować, sterować i obsługiwać jacht pod okiem doświadczonego kapitana.
 • Odwiedzić ciekawe porty i malownicze miejsca nad Bałtykiem.
 • Spędzić czas aktywnie, z fajnymi ludźmi, na bezpiecznym, dzielnym i nowoczesnym jachcie

W programie między innymi:

 • Morskie szkolenie żeglarskie przygotowujące do kursu na jachtowego sternika morskiego (manewrowanie, locja, nawigacja, meteorologia).
 • Praca w charakterze załogi i sternika.
 • Nocne przebiegi.
 • Wizyta w 3–5 portach nad Bałtykiem.
 • Zwiedzenie, szanty i morskie opowieści.

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla młodzieży, która ma za sobą już doświadczenie żeglarskie (zajęcia, kursy, rejsy śródlądowe). Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem zapewnienie odpowiedniej opieki ze strony przygotowanych do pracy z młodzieżą instruktorów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Każda osoba z załogi bierze czynny udział w utrzymaniu czystości na jachcie, prowadzeniu jachtu i odpowiada za zadania powierzone przez kapitana. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs. Zainteresowani będą też mogli nauczyć się wielu dodatkowych umiejętności żeglarskich: pracy z mapami – wyznaczania pozycji i kursu, wykreślania namiarów nawigacyjnych, rozpoznawania świateł, nawigacji klasycznej i elektronicznej, obsługi GPS, prowadzenia łączności radiowej UKF, odbierania morskich prognoz pogody, meteo w praktyce. Intensywność żeglugi zależy od wielu okoliczności: warunków atmosferycznych, planowanej trasy i jej długości. Podczas żeglugi pokonamy około 300Mm. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się na wyższe stopnie żeglarskie. Codziennie odwiedzamy inne porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, zwiedzamy miejscowe atrakcje turystyczne. Wieczorami pogadanki żeglarskie. Podczas rejsu telefony komórkowe i inne gadżety elektroniczne są używane tylko w wyznaczonych godzinach. W programie w ramach atrakcji mamy 2–3 etapy nocne, które pozwolą przygotować się uczestnikom do ambitnych rejsów w przyszłości.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze gotują samodzielnie, podzieleni są na wachty kambuzowe. Świeże zaopatrzenie jest robione codziennie przez samych
uczestników (wachtę kambuzową). Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasz jacht posiada pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej, a prowadzi go doświadczony kapitan. Uczestnicy przechodzą szkolenie z obsługi jachtu i bezpieczeństwa na wodzie.

Elementy bezpieczeństwa

Tratwa ratunkowa (pełnomorska), pasy asekuracyjne i ratunkowe samonadmuchujące się, dla wacht nocnych i podczas ciężkiej pogody z osobistą boją AIS, dla skipera dodatkowo z osobistą boją epirb, systemy nawigacyjne przy stanowisku sternika, automatyczne pompy zęzowe z alarmem, koła ratunkowe z pławką i linką (2 szt), Gas detektor, Fire detectors, stałe lifeliny, Autopilot, reflektor radarowy, epirb, UKF z DCS, Ais transreceiver, szperacz.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC. Z pryszniców będziemy korzystali w odwiedzanych portach.

BAVARIA 47

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Wiktor Cichocki – stopień: kapitan jachtowy

Wybierając rejs z Wiktorem możecie spodziewać się dużej dawki szkolenia i wprowadzenia w tajniki żeglarskiego fachu. Wiktor to człowiek z zasadami, lubiący porządek w każdej dziedzinie życia. Te cechy sprawiają, że żeglowanie z nim jest niezwykle bezpieczne i wartościowe. Załogi cenią Wiktora za łatwość przekazywania i dzielenia się wiedzą oraz za serdeczną atmosferę na jachcie. Mimo że za rufą zostawił już dziesiątki tysięcy mil nadal odnajduje w żeglarstwie to co ważne, nadal jest jego wielką pasją.

 

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Program rejsu – atrakcje

Gotlandia – zwiedzanie wyspy śladami Vikingów, między innymi Muzeum Gotlands, Szwedzkie Szkiery, Alandy , Turku.

 

Cena

2790 pln* + lot i dojazdy

Zaliczka 1200 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem

 • Usługi skipera i opiekę oficera-wychowawcy;
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • transit log (sprzątanie jachtu);
 • realizację trasy i programu rejsu;
 • elementy szkolenia na patent jachtowego sternika morskiego;
 • opinię z rejsu;
 • ubezpieczenie (KL, NNW).
 • dojazdu – organizujemy dla uczestników pociąg i samolot – razem ok. 250-350 pln (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu)
 • cen biletów wstępu do zabytków, muzeów, parków przyrody itp. ok. 100 pln
 • ceny pryszniców w portach (ok 40 pln) chyba, że będą w ramach opłaty portowej

Aby dokonać rezerwacji należy przesłać na adres dagmara@2zywioly.pl poniższe dane:

Osoba zgłaszająca:

Imię i nazwisko 

PESEL

Adres mailowy

Nr telefonu

Adres zamieszkania

 

Osoba zgłaszana:

Imię i nazwisko 

PESEL

Adres zamieszkania

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,7 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

COVID 19 

Jesteśmy przygotowani na spełnienie wytycznych MZ i MEN.   

Istnieje możliwość odwołania  imprezy przez organizatora z powodu ograniczeń związanych z COVID-19. W takim przypadku dokonane dokonamy zwrotu  wpłat w 100% , wpłacone środki mogą być też wykorzystane przy innym wyjeździe w formie vouchera.

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres dagmara@2zywiply.pl 

 

Uczestnicy naszych wyjazdów w Polsce muszą być zaszczepieni lub ozdrowieńcami albo wykonać test antygenowy na 24 h przed wyjazdem lub tzw.  apteczny z oświadczeniem rodziców.

 

W przypadku wyjazdów zagranicznych Uczestnictwo w wyjeździe jest możliwe po spełnieniu aktualnych przepisów sanitarnych odwiedzanego kraju. 

 

Współpracujemy z siecią Diagnostyka.pl zapewniamy pomoc przy wymaganych testach przed i po wyjeździe.