f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Młodzieżowy rejs morski Grecja Cyklady (13-16 lat i 16-19 lat) 15-22.07.2023 – brak miejsc

Młodzieżowy rejs morski Grecja Cyklady (13-16 lat i 16-19 lat) 15-22.07.2023 – brak miejsc

2790ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Grecja

Wiek:

13-16 lat i 16-19 lat

Cena:

2790 pln* + lot, dojazd, pościel i bilety do muzeów

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

Jeśli chcecie:

aby Wasze dzieci rozpoczęły niezwykłą morską przygodę, poznały nowe lądy i morza pod okiem doświadczonych skipperów-wychowawców, na bezpiecznych, nowoczesnych i komfortowych jachtach – zapraszamy na Cyklady!

Cyklady leżą w samym centrum Morza Egejskiego i składają się z około 2200 wysp, wysepek i skał rozrzuconych  na obszarze ok. 100 km, otaczających świętą dla Greków wyspę Delos. Stąd archipelag wziął swoją nazwę Kyklades, Kyklos od słowa okrąg.  Stolicą Cyklad jest port Ermoupoli leżący na wyspie Syros.

Cyklady to w większości wyspy skaliste i suche. Wyjątkiem są Andros, Kea i Naksos, które porastają lasy i gaje oliwne, cytrusowe w dolinach. Mykonos i Ios znane są ze swych plaż, ale równie piękne piaszczyste wybrzeża mają Milos, Folegandros i Amorgos.

Podczas rejsu:

poznamy zasady bezpiecznego żeglowania po morzu, będziemy pełnić wachty pokładowe i kambuzowe, odwiedzimy ciekawe porty i malownicze miejsca na Cykladach, spędzimy czas aktywnie, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach. W programie również kąpiele, snorkeling, supy, zwiedzanie i plażowanie, gry i zabawy na wodzie i lądzie.

Za dodatkową opłatą – ok 100 pln (w zależności od liczby chętnych) odbędziemy wycieczkę objazdową z przewodnikiem oraz zwiedzimy Akropol.

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla  młodzieży 13-16 i 16-19 lat. (mamy 2 jachty) Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę ze przygotowanych do pracy z dziećmi skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 2-3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Grecji – tak, by rejs stał się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty to bezpieczne, nowoczesne jednostki, sprawdzone w każdych warunkach pogodowych. Posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów-opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC i prysznicami.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

1 dzień

przylot do Aten, dojazd do przylądka Saunion, zakupy, szkolenie żeglarskie i z zasad bezpieczeństwa, zwiedzanie ruin świątyni Posejdona

2 dzień

kierujemy się na północny wschód, na najbliższą wyspę Cyklad. Kea jest spokojnym miejscem z dwoma kameralnymi portami, Korissia i Vourkari. Wybierzemy jeden z nich

3 dzień

Siros – odwiedzimy stolicę Cyklad – Ermopoulis, duży port i największe miasto na archipelagu. Malowniczo położone na stokach wzgórza, na których kaskadowo układają się neoklasycystyczne wille i tradycyjne greckie domy. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem miasta  jest katedra świętego Mikołaja zwieńczona piękną niebieską kopułą.odwiedzimy też  lokalny targ obfitujący w miejscowe produkty, z których słynie grecka kuchnia.

4 dzień

Serifos – według mitologii wyspa Serifos była nie tylko miejscem zwycięskiej walki Perseusza z Meduzą, ale też domem przerażających, jednookich Cyklopów. Jednego z nich oślepił Odyseusz, by uratować swoich towarzyszy podróży.

Dziś w pobliżu Mega Livadhi, na szczycie przylądka można zasiąść na potężnym tronie Cyklopa. Z mitem o Odyseuszu związana jest też skała leżąca we wschodniej stronie zatoki Kalo Ambeli. Ponoć jest to kamień, który Cyklop rzucił w stronę odpływającego Odyseusza, aby go zatrzymać.

5 dzień

Kithnos – zatrzymamy się w zatoce Kolona i odwiedzimy ciepłe źródła w porcie Loutra. To właśnie od ciepłych źródeł wzięła się druga nazwa wyspy – Therme.

6 dzień

Aegina – zatrzymamy się w marinie Agi, skąd mamy 1,5 km do najcenniejszego zabytku Zatoki Sarońskiej – Świątyni Afai. Świątynia Afai to dorycka budowla – wybudowano ją z miejscowego wapienia, a marmur posłużył do zdobienia elementów dachu. Budowla zaprojektowana została mając na celu stworzyć święty trójkąt (razem z Partenonem oraz ze świątynią Posejdona na przylądku Sunion). Świątynię wzniesiono w V. w. p.n.e.

7 dzień

Salamina – odwiedzimy miejsce słynnej bitwy morskiej, w której Grecy pokonali Persów w 480 r. p.n.e.. Persowie zwyciężyli pod Termopilami, a następnie splądrowali i spalili Ateny. Potyczka morska pod Salaminą miała być przypieczętowaniem ich panowania w Grecji. Nie docenili jednak Greków, a ci postanowili użyć podstępu. Zwabili duże i ciężkie okręty perskie w wąskie i płytkie wody zatoki między Salaminą a lądem. Sami dysponowali znacznie mniejszymi, ale za to bardziej zwrotnymi okrętami. Znając dobrze akwen, pokonali Persów.

8 dzień lub 1-szy w zależności od rozkładu lotów – 3 h zwiedzania Aten z przewodnikiem

Nasze jachty

Oceanis 423 – 4 kabiny, 10 miejsc

Sun Odyssey 44 – 4 kabiny, 10 miejsc

Cena

2790 pln* + lot, dojazd, pościel i bilety do muzeów

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

 

 • czarter jachtu;
 • usługi i opiekę 2 skipperów-wychowawców;
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • transit log (sprzątanie jachtu);
 • realizację trasy i programu rejsu;
 • opinię z rejsu;
 • ubezpieczenie zdrowotne 70 000 pln (KL, NNW), OC.
 • dojazdu – organizujemy dla uczestników samolot oraz bus do mariny – koszt biletów lotniczych wyniesie ok 1400 pln + bus do mariny  (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu)
 • pościeli -koszt 70 pln/os -można mieć własny śpiwór, płatne gotówką przy wyjeżdzie
 • wstępu do muzeów, parków ok 50 pln płatne w euro na miejsu
 • dojazdu do i z mariny 90 pln płatne gotówką przy wyjeździe

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,85 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem. Współpracujemy z firmą Allianz S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres agencjapraga1@gmail.com