f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Młodzieżowy rejs morski Majorka 25.06-02.07.2022

Młodzieżowy rejs morski Majorka 25.06-02.07.2022

2590ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Majorka

Wiek:

14-19 lat

Cena:

2590 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem

Jeśli chcecie:

• rozpocząć lub kontynuować niezwykłą morska przygodę
• poznać tajniki żeglarstwa morskiego
• nauczyć się nawigować, sterować i obsługiwać jacht pod okiem doświadczonego skippera
• odwiedzić ciekawe porty i malownicze miejsca jednego z najciekawszych morskich akwenów
• spędzić czas aktywnie, z fajnymi ludźmi, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach

W programie między innymi:

• morskie szkolenie żeglarskie
• praca w charakterze załogi i sternika
• relaks, kąpiele i nurkowanie
• zwiedzanie, szanty i morskie opowieści

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla młodzieży w wieku 14–19 lat, która ma za sobą minimalne doświadczenie żeglarskie (zajęcia, kursy, rejsy śródlądowe). Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem zapewnienie odpowiedniej opieki ze strony przygotowanych do pracy z młodzieżą skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Każda osoba z załogi bierze czynny udział w utrzymaniu czystości na jachcie, prowadzeniu jachtu i odpowiada za zadania powierzone przez kapitana. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs. Zainteresowani będą też mogli nauczyć się wielu dodatkowych umiejętności żeglarskich: wyznaczania pozycji i kursu, rozpoznawania świateł, nawigacji elektronicznej, obsługi GPS, prowadzenia łączności radiowej UKF, odbierania morskich prognoz pogody, meteo w praktyce. Intensywność żeglugi zależy od wielu okoliczności: warunków atmosferycznych, planowanej trasy i jej długości. Podczas żeglugi pokonamy około 250 Mm. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się na wyższe stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Majorki – tak, by rejs stał się niezapomnianym przeżyciem turystycznym i krajoznawczym.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze gotują samodzielnie, podzieleni są na wachty kambuzowe. Świeże zaopatrzenie jest robione codziennie przez samych uczestników (wachtę kambuzową). Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Uczestnicy przechodzą szkolenie z obsługi jachtu i bezpieczeństwa na wodzie. Rejs jest zgłoszony w Kuratorium Oświaty, firma 2 Zywioły jest  licencjonowanym Organizatorem Turystyki, posiadamy ubezpieczenie OC oraz Gwarancję Turystyczną w Signal Iduna. Uczestnicy są ubezpieczeni – NNW i KL.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC. Z pryszniców będziemy korzystali w odwiedzanych portach.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Dzień 1 – Palma de Majorka – Dzień organizacyjny, zakupy, zwiedzanie. Rejs wokół Majorki rozpoczynamy w stolicy wyspy – Palma de Maillorca w nowoczesnej marinie La Lonja Marina – jednej z największych w Europie, położonej niespełna 10 minut drogi od lotniska. Największą atrakcją miasta jest imponująca, gotycka katedra La Seu (jedna z trzech największych w Europie) oraz wspaniały Pałac Almudaina – letnia rezydencja królewska otoczona pięknym ogrodem.

Dzień 2 – Wyspa Sa Dragonera – najbardziej na zachód wysunięty punktu Majorki. Znajduje się tu park narodowy Oprócz wspaniałej flory i fauny na wyspie znajdziemy wieżę obronną i latarnię morską z 1910 roku. W przeszłości było to popularne miejsce korsarzy i piratów.

Dzień 3

Port d’Andratx to urocze portowe miasteczko i słynny kurort. Na stromych zboczach znajdziemy liczne pensjonaty i eleganckie wille należące do sławnych i bogatych Europejczyków. 

Port Soller, leży w pięknej zatoce poniżej gór Tramuntana. Zatoka jest dobrze osłonięta,  nocleg na kotwicy. Miejscowość leży w rozległej dolinie nazywanej doliną drzew pomarańczowych. Znajdziemy tu gaje pomarańczowe, cytrynowe, drzewa oliwne, migdałowe i figowe. 

Zachodnie wybrzeże Majorki ma dla żeglarzy wiele uroczych zakątków. Zanim dopłyniesz do Port Soller zatrzymaj się na kąpiel w turkusowej zatoczce Cala Banyalbufar. Natomiast na lunch polecamy pięknie położoną restaurację Ca’s Patro March w zatoce Cala de Deia.

Dzień 4 – Zatoka Cala Figuera – na końcu przylądka Formentor.

Dzień 5 – Porto Cristo położone jest w długiej, osłoniętej zatoce, na której  końcu mieści się port rybacki.

Cuevas del Drach – jedna z największych atrakcji Majorki. Trasa zwiedzania biegnie licznymi korytarzami wśród imponujących formacji stalaktytów i stalagmitów. Podczas wycieczki mamy okazję podziwiać jedno z największych podziemnych jezior na świecie.

Dzień 6 – Colonia St. Jordi – opływamy wyspę od południa kierując się w stronę wschodniego wybrzeża.  Obok znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Majorki słynna El Trenc.

Dzień 7 – Palma de Majorka

.

Nasze jachty

Elan 434 Impression

Bavaria 49

Cena

2590 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem

 • usługi skippera i opiekę oficera-wychowawcy
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie)
 • opłaty portowe i paliwowe
 • realizację trasy i programu rejsu
 • elementy szkolenia na patent jachtowego sternika morskiego
 • opinię z rejsu
 • ubezpieczenie (KL, NNW)
 • dojazdu – organizujemy dla uczestników samolot ok. 1000 pln (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu) oraz transport do /z mariny
 • wstępu do muzeów, parków
 • pryszniców w niektórych marinach– razem ok. 140 pln
 • pościeli – 70 pln (można wziąć śpiwór)

Aby dokonać rezerwacji należy przesłać na adres dagmara@2zywioly.pl poniższe dane:

Osoba zgłaszająca:

Imię i nazwisko 

PESEL

Adres mailowy

Nr telefonu

Adres zamieszkania

 

Osoba zgłaszana:

Imię i nazwisko 

PESEL

Adres zamieszkania

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,7 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

COVID 19 

Jesteśmy przygotowani na spełnienie wytycznych MZ i MEN.   

Istnieje możliwość odwołania  imprezy przez organizatora z powodu ograniczeń związanych z COVID-19. W takim przypadku dokonane dokonamy zwrotu  wpłat w 100% , wpłacone środki mogą być też wykorzystane przy innym wyjeździe w formie vouchera.

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres dagmara@2zywiply.pl 

 

Uczestnicy naszych wyjazdów w Polsce muszą być zaszczepieni lub ozdrowieńcami albo wykonać test antygenowy na 24 h przed wyjazdem lub tzw.  apteczny z oświadczeniem rodziców.

 

W przypadku wyjazdów zagranicznych Uczestnictwo w wyjeździe jest możliwe po spełnieniu aktualnych przepisów sanitarnych odwiedzanego kraju. 

 

Współpracujemy z siecią Diagnostyka.pl zapewniamy pomoc przy wymaganych testach przed i po wyjeździe.