f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Młodzieżowy rejs morski Baleary, Majorka-Minorka (13-16 lat i 16-19 lat) 24.06-01.07.2023 – brak miejsc

Młodzieżowy rejs morski Baleary, Majorka-Minorka (13-16 lat i 16-19 lat) 24.06-01.07.2023 – brak miejsc

2790ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Majorka

Wiek:

13-16 i 16-19 lat

Cena:

2790 pln* + lot i dojazd do mariny

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

Jeśli chcecie:

• rozpocząć lub kontynuować niezwykłą morska przygodę
• poznać tajniki żeglarstwa morskiego
• nauczyć się nawigować, sterować i obsługiwać jacht pod okiem doświadczonego skippera
• odwiedzić ciekawe porty i malownicze miejsca jednego z najciekawszych morskich akwenów
• spędzić czas aktywnie, z fajnymi ludźmi, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach

W programie między innymi:

• morskie szkolenie żeglarskie
• praca w charakterze załogi i sternika
• relaks, kąpiele,supy  i nurkowanie
• zwiedzanie, szanty i morskie opowieści

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla młodzieży w wieku 13–16 i 16-19 lat, która ma za sobą minimalne doświadczenie żeglarskie (zajęcia, kursy, rejsy śródlądowe). Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem zapewnienie odpowiedniej opieki ze strony przygotowanych do pracy z młodzieżą skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Każda osoba z załogi bierze czynny udział w utrzymaniu czystości na jachcie, prowadzeniu jachtu i odpowiada za zadania powierzone przez kapitana. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs. Zainteresowani będą też mogli nauczyć się wielu dodatkowych umiejętności żeglarskich: wyznaczania pozycji i kursu, rozpoznawania świateł, nawigacji elektronicznej, obsługi GPS, prowadzenia łączności radiowej UKF, odbierania morskich prognoz pogody, meteo w praktyce. Intensywność żeglugi zależy od wielu okoliczności: warunków atmosferycznych, planowanej trasy i jej długości. Podczas żeglugi pokonamy około 200 Mm. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się na wyższe stopnie żeglarskie. Odwiedzimy 1-2 mariny zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy przy portach na kotwicy (do portu dopłyniemy pontonami) lub w malowniczych zatokach . Zwiedzimy atrakcje turystyczne Majorki i odwiedzimy Minorkę  – tak, by rejs stał się również niezapomnianym przeżyciem turystycznym i krajoznawczym.

 

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze gotują samodzielnie, podzieleni są na wachty kambuzowe. Świeże zaopatrzenie jest robione  przez samych uczestników.  Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Uczestnicy przechodzą szkolenie z obsługi jachtu i bezpieczeństwa na wodzie. Rejs jest zgłoszony w Kuratorium Oświaty, firma 2 Zywioły jest  licencjonowanym Organizatorem Turystyki, posiadamy ubezpieczenie OC oraz Gwarancję Turystyczną w Signal Iduna. Uczestnicy są ubezpieczeni – NNW i KL.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC i prysznicami . Z pryszniców będziemy też korzystali w odwiedzanych portach.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Majorka

Wyspa o długości linii brzegowej około 160 Mm.Poza miastami Majorka to przede wszystkim przepiękne klify skrywające malownicze zatoczki i ukryte porty. Główne miasta portowe to: Palma de Malorca, Antrx, Port de Soller, Porto Colom,Porto Cristo, Alcudia, Pallenca.

Minorka

Wyspa Minorka położona jest na północy archipelagu Balearów.

Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi-miejsce wciąż nie w pełni odkryte. Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów.  Wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery.

Dzień 1 – Palma de Majorka – Dzień organizacyjny, zakupy, zwiedzanie. Rejs wokół Majorki rozpoczynamy w stolicy wyspy – Palma de Maillorca w nowoczesnej marinie La Lonja Marina – jednej z największych w Europie, położonej niespełna 20 minut drogi od lotniska. Największą atrakcją miasta jest imponująca, gotycka katedra La Seu (jedna z trzech największych w Europie) oraz wspaniały Pałac Almudaina – letnia rezydencja królewska otoczona pięknym ogrodem.

Dzień 2 – Wyspa Cabrera – jest prawdziwą perełką tej części Morza Śródziemnego. Jej nazwa oznacza “Wyspę Kóz”. Niegdyś zwierzaki te dość licznie ją zamieszkiwały. Wraz z osiemnastoma innymi wyspami tworzy Park Narodowy Cabrera. 

Dzień 3 – Porto Cristo – znane jest z przyjaznego, rodzinnego charakteru. Zachwyca piaszczystą plażą (Playa de Porto Cristo) i czystą, lazurową wodą. W przeszłości to urocze miasteczko było typową wioską rybacką.

Odwiedzimy tu także atrakcję numer jeden w tej części wyspy.  Smocze jaskinie Coves del Drac. Słyną one z największego, podziemnego jeziora w Europie. Sam rozmiar jaskiń jest również niezwykle imponujący, wrażenie robi także oświetlenie, które znacznie uwydatnia ich piękno. Niebywałą atrakcją jest amfiteatr przy jeziorze, z którego można usłyszeć koncert grany przez muzyków płynących na łódkach po jeziorze.

Dzień 4 – Ciutadella

Ciutadella jest malowniczym miastem portowym. Długo walczyła z Mahon o palmę pierwszeństwa na Minorce. Stolicą nie została, ale dzisiaj przez wielu jest uważana za najbardziej urokliwe miasto. Często nazywa się je klejnotem z kamienia. Ten budulec posłużył bowiem do wzniesienia większości zabudowań w mieście. 

Dzień 5

Tamarinda , Zatoka en Bosc W południowej części wyspy, zaraz za miejscowością Tamarinda zaczyna się cała seria przepięknych zatoczek, Platja de son Saura, Cala Turqeta, Cala Macarella, Cala Santa Galdana, Cala Mitjana otoczonych sosnami, z wieloma odcieniami niebieskiej i zielonej wody. Zakotwiczymy w jednej z nich.

Dzień 6 – Cala en Turqueta.

Plaża Cala en Turqueta cieszy się największą popularnością na Minorce. Znajduje się 15 km na południe od Ciutadelli. Pięknie położona u stóp porośniętego sosnowym lasem klifu, zachwyca krystalicznie czystą wodą komponującą się z zielonym otoczeniem.

Dzień 7 – Palma de Majorka

.

Nasze jachty

Elan 434 Impression, 4 kajuty, 10 miejsc

Benetau 50-5, 5 kajut, 11 miejsc

Cena

2790 pln* + lot i dojazd

Zaliczka 1200 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

  • usługi skippera i opiekę oficera-wychowawcy
  • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie)
  • opłaty portowe i paliwowe
  • realizację trasy i programu rejsu
  • elementy szkolenia na patent jachtowego sternika morskiego
  • opinię z rejsu
  • ubezpieczenie (KL, NNW)
  • dojazdu – organizujemy dla uczestników samolot ok. 1500 pln (nie mamy wpływu na bieżące ceny biletów, na prośbę uczestnika pomagamy w ich zakupie, każdy uczestnik może je też kupić samemu), transport do /z mariny – 90 pln – płatne przy wyjeździe gotówką
  • wstępu do muzeów, parków  ok. 140 pln w euro
  • pościeli – 70 pln (można wziąć śpiwór) płatne przy wyjeździe gotówką

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,85 pln 

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem. Współpracujemy z firmą Allianz S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres agencjapraga1@gmail.com