f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Norwegia – fiordy dla maturzystów 25.05-01.06.2023 (od 18 lat) – brak miejsc

Norwegia – fiordy dla maturzystów 25.05-01.06.2023 (od 18 lat) – brak miejsc

2000ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce:

Norwegia

Wiek:

powyżej 18 lat

Cena:

2000 pln + transport samolot ok 400 pln, dojazd do/z mariny ok 100 pln  

Zaliczka 1000 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

Jeśli chcecie

• rozpocząć lub kontynuować niezwykłą morska przygodę
• poznać tajniki żeglarstwa morskiego ze szczególnym uwzględnieniem żeglowania na pływach
• nauczyć się nawigować, sterować i obsługiwać jacht pod okiem doświadczonego skippera
• odwiedzić ciekawe porty i malownicze miejsca
• spędzić czas aktywnie, z fajnymi ludźmi, na komfortowym i dzielnym jachcie

Planowana trasa

Trondheim – Kristiansund – Håholmen – Molde – Ålesund

Główne atrakcje rejsu

Katedra w Trondheim, Håholmen – mała rybacka osada miasteczko Molde – stolica wakacyjnego jazzu i róż. Droga atlantycka Molde – Krystiansund, ukryte w fiordach osady, porty i farmy rybne, Geirangerfjord – wodospady, lodowce i bajkowe krajobrazy. Ålesund – symbol secesyjnej architektury, doskonałe świeże ryby, również te złowione samodzielnie.

Opis trasy

Rejsu rozpoczynamy w jednym z największych norweskich miast – 2 Trondheim. Założone w 997 r., długi czas było stolicą kraju, tutaj także zbierał się pierwszy norweski parlament. Przez wieki, niezliczone rzesze pielgrzymów odwiedzały Katedrę Nidaros, największą budowlę średniowieczną w Skandynawii. Wspaniale odrestaurowana po zniszczeniach z okresu reformacji, cieszy się dzisiaj mianem jednego z największych zabytków Norwegii. Spacer po Trondheim nie będzie zbyt długi, ponieważ czas płynąć na południe. Odwiedzimy Krystiansund i posłuchamy dobrego jazzu w Molde. Mała rybacka osada Håholmen, oczaruje wszystkich spokojem i harmonią. Jeżeli pogoda będzie łaskawa odwiedzimy Geirangerfjord – jeden z najpiękniejszych fiordów świata. Będziemy żeglować, podziwiać spowite mgłą klify i cieszyć się niegasnącym słońcem. Rejs zakończymy pośród białych, secesyjnych kamienic Ålesund.

Rejs – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla osób, które mają za sobą minimalne doświadczenie żeglarskie (zajęcia, kursy, rejsy śródlądowe). Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Każda osoba z załogi bierze czynny udział w utrzymaniu czystości na jachcie, prowadzeniu jachtu i odpowiada za zadania powierzone przez kapitana. Zainteresowani będą też mogli nauczyć się wielu dodatkowych umiejętności żeglarskich: wyznaczania pozycji i kursu, rozpoznawania świateł, nawigacji elektronicznej, obsługi GPS, prowadzenia łączności radiowej UKF, odbierania morskich prognoz pogody, meteo w praktyce. Intensywność żeglugi zależy od wielu okoliczności: warunków atmosferycznych, planowanej trasy i jej długości.

Bezpieczeństwo

Nasz jacht posiada pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej, a prowadzi go doświadczony kapitan. Uczestnicy przechodzą szkolenie z obsługi jachtu i bezpieczeństwa na wodzie.

Elementy bezpieczeństwa – wyposażenie żeglarskie, nawigacyjne, ratunkowe

grot i fok (grot z listwami i lazy jackiem, fok rolowany), 6 kabestanów, chartplotter w kokpicie, chartplotter przy stoliku nawigacyjnym, radar, radio VHF z DSC, navtex, AIS, autopilot, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne, EPIRB i wiele innych.

Warunki bytowe

Ogrzewanie, lodówka w kambuzie, kuchenka z piekarnikiem, nagłośnienie i telewizor w mesie, pościel i wiele innych.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

kpt Mirek Minicki

Żegluje od wczesnego dzieciństwa, zaczynał na Mazurach. Później był Bałtyk, a obecnie najczęściej Adriatyk lub Bałtyk. W międzyczasie szkoli przyszłych żeglarzy w Poznaniu.

Certyfikaty:

Żeglarskie: PZŻ: Jachtowy sternik morski (2009)

Motorowodne: PZMWiNW: Motorowodny sternik morski (2009)

Instruktorskie żeglarskie: PZŻ: Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ (MIŻ) (2010)

Inne: UKF (2010), SRC (2010), LRC (2019)

Nasz jacht Bavaria 38 Cruiser s/y Duch Morza

Rejs odbędzie się na komfortowym, dobrze wyposażonym jachcie Bavaria 38 Cruiser.

Cena:

2000 pln + transport samolot ok 400 pln, dojazd do/z mariny ok 100 pln  

Zaliczka 1000 zł płatna ratach w 2 ratach (50% w ciągu 7 dni od rezerwacji i 50% po 30 dniach). Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

  • usługi i opiekę kapitana
  • realizację trasy i programu rejsu
  • opłata za koję
  • dojazdu – samolot (na dzień 30 11 2022 – rejs rozpocznie się w Ålesund 25 maja – 14:25 GDA – 16:35 AES (Alesund) – 101 zł/bez bagażu, a zakończy 1 czerwca Trondheim – 12:20 TRD – 14:15 GDA – 234 zł/bez bagażu), dojazd do/z mariny 
  • biletów wstępu do muzeów innych atrakcji oraz pryszniców w niektórych marinach
  • tzw. kasy jachtowej (ok 600 pln w euro), na którą składają się: koszt posiłków – przygotowywane na jachcie z zakupionych produktów oraz wizyty w restauracjach (w tym posiłki kapitana)
  • opłaty portowe i paliwowe
  • transit log (pościel, sprzątanie jachtu)
  • ubezpieczenia NNW/KL – we własnym zakresie  
  • kaucji zwrotnej – dzielonej na liczbę uczestników do zwrotu po rejsie

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem. Współpracujemy z firmą Allianz S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu) oraz z PZU SA – w celu przygotowania oferty prosimy o info na adres agencjapraga1@gmail.com