f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Rejs morski dla dzieci i młodzieży 26 06-03 07 i 03 -10 07

Rejs morski dla dzieci i młodzieży 26 06-03 07 i 03 -10 07

2490ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

TERMIN

26.06-03.07.2021 – wiek 10-14 lat

03-10.07.2021 – wiek 10-14 i 15-19 lat

Cena: 2490 zł

Jeśli chcecie:

aby Wasze dzieci rozpoczęły niezwykłą morską przygodę, poznały nowe lądy i morza na bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym jachcie, pod okiem doświadczonych skipperów/wychowawców, zapraszamy!

Podczas rejsu:

poznamy zasady bezpiecznego żeglowania po morzu, będziemy pełnić wachty pokładowe i kambuzowe, odwiedzimy ciekawe porty i malownicze miejsca Chorwacji, spędzimy czas aktywnie z fajnymi ludźmi.

W programie:

 • relaks w najbardziej malowniczych zakątkach Chorwacji,
 • kąpiele,
 • nurkowanie,
 • supy,
 • zwiedzanie i plażowanie,
 • gry i zabawy na wodzie i lądzie,
 • szanty i morskie opowieści.

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier

Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC. Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

Marcin Michalik

Jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, wychowawca i kierownik rejsów i obozów żeglarskich, doświadczenie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasz jacht posiada pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkową z uprzężą. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów – opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku, a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka. Rejs jest zgłoszony w Kuratorium Oświaty. 2 Żywioły są licencjonowanym Organizatorem Turystyki, posiadamy ubezpieczenie OC oraz Gwarancję Turystyczną w Signal Iduna.

Jacht BAVARIA 50

 

Warunki bytowe – uczestnicy są zakwaterowani w 2 osobowych kabinach, jacht posiada 2 łazienki z WC i prysznicem. Z pryszniców będziemy też korzystali w odwiedzanych portach.

 

 

Organizator:

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

Koszt: 2490 pln./os. – dziecko

Cena zawiera:

 • usługi i opiekę skippera wychowawcy;
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • transit log (pościel, sprzątanie jachtu);
 • realizację trasy i programu rejsu;
 • dojazd busem;
 • opinię z rejsu;
 • ubezpieczenie (KL, NNW).

Cena nie zawiera:

 • dojazdu – samolot do Splitu, bus do mariny i powrót (ok. 700 pln);
 • biletów wstępu do muzeów, parków narodowych itp. (ok.100 pln).

 

Aby zarezerwować miejsce należy:

1.Wysłać zgłoszenie na mail biuro@2zywioly.pl – w zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, nr telefonu kontaktowego

2. Przed dokonaniem wpłaty należy zapoznać się z Warunkami Uczestnictwa –  Warunki uczestnictwa

3. Wpłacić w ciągu 7 dni zaliczkę w wysokości 1300 zł na konto 2 Żywioły Marcin Michalik 04102010680000190200028563
Tytułem: rejs Chorwacja, imię i nazwisko uczestnika

4. Zapłacić drugą ratę na min. 30 dni przed wyjazdem

5. Na wyjazd należy posiadać legitymację szkolną i dokument EKUZ.

UWAGA!
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z powodu ograniczeń związanych z COVID-19. Dokonane wpłaty nie przepadają, lecz w formie vouchera mogą być wykorzystane przy innym wyjeździe.

Nasz Plan

1

Trasa rejsu i atrakcje

 1. Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie, prowiantowanie, szkolenie żeglarskie i z bezpieczeństwa, kolacja. TROGIR - położone na niewielkim półwyspie miasto szczyci się wspaniałą, zabytkową starówką z wąskimi, romantycznymi uliczkami oraz wieloma zabytkami.
 2. Dzień 2: WYSPA CIOVO – noc w pięknej zatoczce z krystalicznie czystą wodą, nurkowanie, supy i kąpiele.
 3. Dzień 3: HVAR - wyspa Hvar nazywana jest wyspą lawendy. Miasto o tej samej nazwie zostało założone wokół zatoki przez Wenecjan. Marmurowe alejki i średniowieczne budowle Starego Miasta przypominają Wenecję. Wśród zabytków warto zobaczyć szesnastowieczną katedrę św. Stjepana, hiszpańską i francuską twierdzę, wenecki arsenał, pałac biskupi oraz klasztor franciszkanów.
 4. Dzień 4: WYSPA BRAĆ i niezwykły Zło ty Róg  - przepiękne i magiczne miejsce jest niezwykle popularna nie tylko w swoim kraju, ale i na całej planecie! Co sprawia, że ta plaża jest tak wyjątkowa? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, wystarczy spojrzeć na nią z lotu ptaka. Wówczas dostrzeżemy jej nietuzinkowy kształt – zwężający się ku morzu cypel. Wielu uważa, iż jest to jedyna plaża na świecie z prostopadłym położeniem do linii wybrzeża. To niezwykle oryginalne ukształtowanie Złoty Róg zawdzięcza zderzeniu się dwóch prądów morskich. Także „dzięki” nim może zmieniać swój kształt. STARI GRAD - to najstarsze miasto na wyspie Hvar, rówieśnik Arystotelesa. W tym samym roku, 384 p.n.e., kiedy w Tracji rodził się ten sławny filozof grecki, Grecy z wyspy Parosa na Morzu Egejskim, założyli miasto na wyspie Hvar, które nazwali Faros. Historyczne serce wyspy Hvar, antyczne Faros (Stari Grad), zbudowane jest w miejscu, gdzie głęboki morski zalew przechodzi w urodzajne ziemie wyspy, arkadyjska dolinę, która już od tamtych czasów obsadzona jest winoroślami i drzewami oliwnymi.
 5. Dzień 5: WYSPA VIS wyspa Vis zwana jest Perłą Adriatyku, popłyniemy tam by poznać niesamowitą Błękitną Jaskinię. Popływamy, ponurkujemy.
 6. Dzień 6: Maslinica - niewielka wioska rybacka w której pobudowano luksusową. Stary pałac przy kei został gruntownie odnowiony. Obecnie mieści się tutaj elegancki hotel i restauracja. Ciekawą alternatywą jest zacumowanie w sąsiedniej zatoce – Sesula.
 7. Dzień 7: WYSPA Borowac - archipelag wysp Paklińskich Wyspy Paklińskie – grupa 16 chorwackich wysepek na Adriatyku, na południe od miasta i wyspy Hvar o łącznej powierzchni prawie 7,2 km². Wyspy są oddzielone od Hvaru kanałem Paklińskim i stanowią naturalną osłonę dla portu Hvar. Każda to perełka z masą zatoczek, krystalicznie czystą woda i niezwykłymi widokami.
 8. Dzień 8: powrót do Polski

Rejs - ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla dzieci w wieku 10–14 lat, które mają za sobą minimalne doświadczenie żeglarskie (zajęcia, kursy, rejsy śródlądowe). Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę skipperów przygotowanych do pracy z dziećmi. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 2 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Chorwacji – tak, by rejs stał się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. Podczas rejsu telefony komórkowe i inne gadżety elektroniczne są używane tylko w wyznaczonych godzinach.

Co zabrać:

 • kurtka przeciwdeszczowa/sztormiak
 • obuwie na miękkiej gumowej podeszwie
 • klapki
 • dres
 • bielizna
 • ubrania na upały (t-shirty, krótkie spodenki)
 • bandamka lub czapka z daszkiem
 • strój do kąpieli
 • przybory toaletowe, krem z filtrem UV
 • maskę do nurkowania
 • ręcznik
 • okulary przeciwsłoneczne
 • latarka/czołówka

Dokumenty

• legitymacja szkolna • paszport/dowód osobisty • karta EKUZ • zgłoszenie/umowa • oświadczenie COVID

Lekarstwa

Jeżeli zażywasz regularnie lekarstwa to pamiętaj, aby koniecznie poinformować o tym kapitana i opiekuna. Na jachcie posiadamy dobrze zaopatrzona apteczkę. Weź te lekarstwa, które regularnie zażywasz.