f
s
f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Follow Me
TOP
Image Alt

Kurs na Sternika Motorowodnego

Kurs na Sternika Motorowodnego

450ZŁ / za osobę
(0 Reviews)

Miejsce: 
Port Czerniakowski, Zalew Zegrzyński

,

Wiek:
Od 14 lat (za zgodą opiekunów)

Cena:

450 PLN + opłaty egzaminacyjnej

cena first minute 405 pln do 28 02 2022

Szkolenie

Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących zdobyć uprawnienia do prowadzenia motorówek i skuterów wodnych BEZ OGRANICZEŃ MOCY SILNIKA na jeziorach i rzekach oraz na wodach morskich do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Szkolimy dla wszystkich, bez względu na to, czy potrafią pływać i czy kiedykolwiek wcześniej pływali jachtem motorowym. Szkolenie realizowane jest według programu szkolenia zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki dot. uprawiania turystyki wodnej.

 

Praktyka

Ćwiczenia praktyczne  prowadzone są w grupach 4 osobowych.
Zajęcia odbywają się w Porcie Czerniakowskim i obejmują:
min. 2 godziny pływania pary uczestników z instruktorem
na bezpiecznym RIB-ie 5, 5 m  z silnikiem Yamaha 50 KM.
Na tej samej jednostce przeprowadzany jest egzamin.

 

Teoria

Każdy uczestnik przed kursem otrzymuje materiały w formie elektronicznej, nauka przebiega w trybie zdalnym, dodatkowo mamy 3 godziny wykładów i ćwiczeń w formie on-line.

 

Patent Sternika Motorowodnego

Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
  • Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych.
  • Prowadzenie jachtów motorowych po morskich wodach wewnętrznych oraz po pozostałych wodach morskich do 2 Mm od brzegu jachtem do 12 m długości kadłuba w porze dziennej.
  • Osoby w wieku poniżej 16 lat mogą prowadzić jachty z silnikami o mocy do 60 kW (80 KM).
  • Ukończenie 14 lat
    (Niepełnoletni potrzebują zgodę opiekunów prawnych)
  • Zdany egzamin
  • W przypadku zniżek Legitymacja szkolna lub studencka

Egzamin

 

Składa się z testu jednokrotnego wyboru zawierającego
75 pytań do wykonania czasie 90 minut

Polega na wykonywaniu podstawowych manewrów poznanych wcześniej na kursie

Opłatę egzaminacyjną uiszcza się gotówką Komisji Egzaminacyjnej przed rozpoczęciem egzaminu lub przelewem na konto organizatora szkolenia. Opłata wynosi 250 zł, jednak dla uczniów i studentów za okazaniem legitymacji przysługuje zniżka 50% 

Szczegóły kursów:

Po pracy:

Poniedziałek 

17:00 – 20:00 teoria (on-line)

Wtorek lub Środa lub Czwartek

 16:30 – 19:30  szkolenie praktyczne

Niedziela: 

16:30 – 20:00 egzamin (teoria i praktyka) 

Weekendowe:

Poniedziałek 

17:00 – 20:00 teoria (on-line)

Sobota 

16:00 – 19:00  szkolenie praktyczne

lub Niedziela

11:00 – 15:00 szkolenie praktyczne

Niedziela: 

16:30 – 20:00 egzamin (teoria i praktyka)

Ekspres :

Kurs i egzamin możliwy jednego dnia.
Terminy do uzgodnienia – mail biuro@2zywioly.pl

Indywidualny–  cena: 590 pln 

Grupowy – cena 450 pln za uczestnika dla 3 – osobowej grupy 

 

Cena

450 PLN

 
  • Szkolenie teoretyczne on-line lub stacjonarnie
  • Szkolenie praktyczne
  • Materiały szkoleniowe
  • Opieka instruktorów, paliwo, opłaty portowe
  • Opłaty egzaminacyjnej i za wydanie patentu
    (250 zł + 50 zł, a dla uczniów i studentów z ważną legitymacją  125 zł + 25 zł)
PŁYWANIA DOSZKALAJĄCE

Umożliwiamy dodatkowe godziny praktyki  dla naszych uczestników w cenie 200 zł za 1 h.

Dla pozostałych uczestników  cena wynosi 300 zł za godzinę. 

 

Organizator:

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

Przed dokonaniem wpłaty należy zapoznać się z Warunkami Uczestnictwa

Umowa uczestnictwa w kursie motorowodnym

Regulamin serwisu internetowego

Terminy kursów

Weekendowy 02-03.04.2022

Weekendowy 16-17.04.2022

Weekendowy 30.04-1.05.2022

Weekendowy 14-15.05.2022

Weekendowy 28-29.05.2022

Weekendowy 11-12.06.2022

Weekendowy 25-26.06.2022

Weekendowy 10-11.09.2022

Weekendowy 24-25.09.2022

Weekendowy 08-09.10.2022

Weekendowy 22-23.10.2022

Po pracy 04-05.04.2022

Po pracy 18-19.04.2022

Po pracy 02-03.05.2022

Po pracy 16-17.05.2022

Po pracy 30-31.05.2022

Po pracy 13-14.06.2022

Po pracy 27-28.06.2022

Po pracy 12-13.09.2022

Po pracy 26-27.09.2022

Po pracy 10-11.10.2022

Po pracy 24-25.10.2022

Weekendowy 09-10.04.2022

Weekendowy 23-24.04.2022

Weekendowy 07-08.05.2022

Weekendowy 21-22.05.2022

Weekendowy 04-05.06.2022

Weekendowy 18-19.06.2022

Weekendowy 03-04.09.2022

Weekendowy 17-18.09.2022

Weekendowy 01-02.10.2022

Weekendowy 15-16.10.2022

Weekendowy 29-30.10.2022

Po pracy 11-12.04.2022

Po pracy 25-26.04.2022

Po pracy 09-10.05.2022

Po pracy 23-24.05.2022

Po pracy 06-07.06.2022

Po pracy 20-21.06.2022

Po pracy 05-06-09.2022

Po pracy 19-20.09.2022

Po pracy 03-04.10.2022

Po pracy 17-18.10.2022

 

Egzamin

Osoba przystępująca do egzaminu na patent motorowodny/licencję motorowodną zobowiązana jest zabrać ze sobą na egzamin n/w dokumenty:   – dowód tożsamości np.: dowód osobisty, paszport, legitymację szkolną, – dowód wpłaty za egzamin, – ważną legitymację szkolną/studencką, jeżeli osoba jest uprawniona do zniżki i dokonała 50 % opłaty za egzamin, – zgodę rodziców na uprawnianie turystyki wodnej, wypełnioną przez oboje rodziców. (druk do pobrania  TUTAJ)&nbsp
Koszt 250 pln (ze zniżką 125 pln) płatne w dniu egzaminu
WNIOSEK O PATENT WYPEŁNIASZ TUTAJ koszt 50 pln WZÓR WNIOSKU ZNAJDZIESZ TUTAJ

Program szkolenia teoretycznego:

1. Podstawy budowy jachtów motorowych.  1.1. Rodzaje jachtów motorowych. 1.2. Podstawowe części składowe jachtu. 1.3. Instalacje jachtowe. 2. Silniki i układy napędowe. 2.1. Budowa silników. 2.2. Obsługa i konserwacja silników. 2.3. Zasady rozruchu i zatrzymywania pracy silników. 2.4. Podstawowe wiadomości o pędnikach jachtów motorowych. 3. Manewrowanie jachtem motorowym 3.1. Bezpieczeństwo podczas manewrów. 3.2. Podstawowe manewry wykonywane jednosilnikowym jachtem motorowym. 3.3. Komendy. 3.4. Węzły. 4. Zasady prowadzenia skuterów wodnych. 5. Podstawy locji. 5.1. Drogi wodne i ich oznakowanie. 5.1.1. Oznakowanie szlaku żeglownego – wody śródlądowe. 5.1.2. Oznakowanie szlaku żeglownego – wody morskie. 5.1.3. Charakterystyka świateł nawigacyjnych. 5.2. Budowle hydrotechniczne. 5.3. Mapy i przewodniki 6. Wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego. 6.1. Podstawowe informacje o służbach ratowniczych. 6.2. Wyposażenie jachtu w środki bezpieczeństwa. 6.3. Wzywanie pomocy. 6.4. Podstawy komunikacji radiowej na morzu. 6.5. Zagrożenia i czynności, które należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa. 6.6. Pierwsza pomoc. 7. Wiadomości z zakresu meteorologii. 7.1. Podstawowe czynniki i zjawiska atmosferyczne istotne dla żeglugi. 7.2. Skala siły wiatru wg Beauforta 7.3. Chmury, mgły i fronty atmosferyczne. 7.4. Prognozy pogody i komunikaty meteorologiczne 8. Pomoce nawigacyjne. 8.1. Podstawowe miary, jednostki i pojęcia stosowane w nawigacji. 8.2. Podstawowe urządzenia nawigacyjne. 8.3. Przygotowanie nawigacyjne wejścia do portu. 9. Ochrona wód przed zanieczyszczeniami. 10. Podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych 10.1. Definicje 10.2. Odpowiedzialność. 10.3. Dokumenty jachtów, rejestracja, ubezpieczenia. 10.4. Zasady ruchu żeglugowego. 10.5. Oznakowanie statków. 10.6. Sygnały dźwiękowe statków. 11. Podstawy etykiety jachtowej. 12. Przydatne wiadomości dotyczące eksploatacji jachtów.