TOP
Image Alt

Rejs morski dla uczniów Saskiej Szkoły Realnej – Grecja Zatoka Sarońska-Kanał Koryncki 19-26.07.2025

Rejs morski dla uczniów Saskiej Szkoły Realnej – Grecja Zatoka Sarońska-Kanał Koryncki 19-26.07.2025

3290PLN / na osobę
(0 Opinii)

Miejsce:

Grecja
Pobyt zaczynamy od obiadokolacji, po przejęciu jachtów i zakupach, dlatego warto mieć ze sobą prowiant oraz kilkanaście euro na coś do zjedzenia podczas podróży.

Cena:

3290 pln

  • zaliczka 350 pln płatne w ciągu 7 dni od rezerwacji
  • 2 rata zaliczki 1000 pln płatne w ciągu 14 dni od rezerwacji
  • ostatnia wpłata płatna 45 dni przed wyjazdem

Jeśli chcecie:

aby Wasze dzieci rozpoczęły niezwykłą morską przygodę, poznały nowe lądy i morza pod okiem doświadczonych skipperów-wychowawców, na bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowych jachtach – zapraszamy!

Podczas rejsu:

poznamy zasady bezpiecznego żeglowania po morzu, będziemy pełnić wachty pokładowe i kambuzowe, odwiedzimy ciekawe porty i malownicze miejsca Zatoki Sarońskiej, spędzimy czas aktywnie, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach. W programie również kąpiele, snorkeling, supy, zwiedzanie i plażowanie, gry i zabawy na wodzie i lądzie.

Za dodatkową opłatą – ok 100 pln (w zależności od liczby chętnych) odbędziemy wycieczkę objazdową z przewodnikiem po Atenach oraz zwiedzimy Akropol.

Za dodatkową opłatą – ok 100 pln (w zależności od liczby chętnych) odbędziemy wycieczkę objazdową z przewodnikiem oraz zwiedzimy Akropol.

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla  młodzieży 10-14 i 15-19 lat. (mamy 2 jachty) Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę ze przygotowanych do pracy z dziećmi skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 2-3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Grecji – tak, by rejs stał się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty to bezpieczne, nowoczesne jednostki, sprawdzone w każdych warunkach pogodowych. Posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów-opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.

New! Każdy uczestnik rejsu otrzyma nową,osobistą kamizelkę samopompującą.

 

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC i prysznicami.

Co zabrać na rejs

Co zabrać na rejs – ciepłe morza

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

 

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

 

Alternatywnie

Mariusz Moraniec – kpt jachtowy. Przygodę z żeglarstwem, która trwa do dziś, rozpoczął w październiku 1977. Żeglował regatowo na jachtach klasy Optymist, Cadet, Ok-dinghi, 420, 470, Finn, Omega Sport, Flying Dutchman, klasa 730, Delphia24.Ma za sobą ponad 30 000 Mm.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Zatoka Sarońska i okolice Aten są idealnym miejscem dla żeglarzy. Zatoka Sarońska to brama do krainy 1000 greckich wysp. Czeka nas piękna pogoda, piękne krajobrazy, niezwykła historia, unikalna architektura, życzliwi, greccy wyspiarze, kąpiele w ciepłym, kryształowym morzu, malutkie plaże.

Pierwszy dzień: przylot do Aten, zaopatrzenie, szkolenie żeglarskie i z zasad bezpieczeństwa.

Drugi dzień: wyspa Salamina

Salamina nazywana też Salami, według mitologii greckiej wzięła swoją nazwę od nimfy, w której zakochał się Posejdon. Na wyspie urodził się również mityczny bohater Hellady – Ajaks. Na całym świecie Salamina znana jest jako miejsce wielkiej bitwy morskiej, w której Grecy pokonali Persów w 480 r. p.n.e.. Persowie zwyciężyli pod Termopilami, a następnie splądrowali i spalili Ateny. Potyczka morska pod Salaminą miała być przypieczętowaniem ich panowania w Grecji. Nie docenili jednak Greków, a ci postanowili użyć podstępu. Zwabili duże i ciężkie okręty perskie w wąskie i płytkie wody zatoki między Salaminą a lądem. Sami dysponowali znacznie mniejszymi, ale za to bardziej zwrotnymi okrętami. Znając dobrze akwen, pokonali Persów nie ponosząc tak ogromnych strat jak przeciwnik.

Trzeci dzień: Egina – wyspa „pistacjowa”. Wyspa znana z ceramiki i uprawy drzew pistacjowych jest zazwyczaj pierwszym lub ostatnim przystankiem wszystkich rejsów z Aten. W mieście Egina, stolicy wyspy niskie, białe i różowe domki otaczają port jachtowy i rybacki z kolorowymi kaiki a u wyjścia do miasta stoi kaplica Św. Mikołaja, patrona żeglarzy.

Czwarty dzień: Kanał Koryncki – zwiedzanie. Zatrzymamy się w pobliżu miejscowości Isthmia. Wyruszymy na wycieczkę wzdłuż Kanału Korynckiego

Łączy  Morze Egejskie (Zatoka Sarońska) z Morzem Jońskim (Zatoka Koryncka). Kanał ten przecina Przesmyk Koryncki, oddzielając tym samym półwysep Peloponez od głównej części Grecji, czyniąc go teoretycznie wyspą. Niemal u wylotu Kanału Korynckiego leżą miasta Korynt i Lutraki.

Dzięki niemu statki mogą zaoszczędzić ponad 200 Mm podróży, którą musiałyby odbyć wokół Peloponezu.

  • Długość 6343 m,
  • szerokość: 24,6 m – (na poziomie morza), 21,3 m – na dnie kanału,
  • głębokość: 8,3 m – od lustra wody do dna, 78 m – od lustra wody do góry (wysokość ścian),.

Piąty dzień: Popłyniemy na Półwysep Methana. Znajduje się we wschodniej części Peloponezu, powstał w wyniku erupcji podwodnego wulkanu, a z lądem łączy go wąski, zaledwie 300 metrowy przesmyk. Przez tysiące lat wybuchy kolejnych wulkanów ukształtowały dzisiejszy, górzysty krajobraz z wygasłymi już 32 kraterami. Zatrzymamy się w marinie Methana.

Na Methanie, dzięki wulkanom, występują liczne źródła wody termalnej bogatej w wiele pierwiastków i minerałów, które maja właściwości lecznicze.

Szósty dzień: Poros To jedna z ładniejszych wysp Zatoki Sarońskiej, której wizytówką jest charakterystyczna wieża zegarowa. Rozłożone amfiteatralnie na wzgórzu miasto zachwyca wszystkich wpływających do portu z północy, od strony Methany. Jeśli docieramy jachtem z przeciwnej, południowo-zachodniej strony, też nie brakuje wrażeń, bo płyniemy wąskim kanałem, mijając niezliczoną ilość jachtów i łodzi zacumowanych do nabrzeża, wzdłuż którego stoją piękne, neoklasycystyczne, kolorowe domy.

Siódmy dzień: powrót do mariny Alimos

Ósmy dzień: Zakończenie, ew. zwiedzanie Aten z przewodnikiem

Nasze jachty

Bavaria 50 Cruiser – 5 kabin, 11 miejsc

 

 

Sun Odyssey 52,2 – 4 kabiny, 10 miejsc

Cena zawiera:

  • czarter jachtu;
  • usługi i opiekę 2 skipperów-wychowawców;
  • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
  • opłaty portowe i paliwowe;
  • transit log (sprzątanie jachtu);
  • realizację trasy i programu rejsu;
  • opinię z rejsu;
  • ubezpieczenie zdrowotne 70 000 pln (KL, NNW), OC.

Płatne dodatkowo:

  • dojazdu – samolot do i z Aten z opiekunem 2 Żywioły – ok. 1000-1500 pln – w zależności od daty zgłoszenia
  • transfer lotnisko-marina – ok. 130 pln
  • biletów wstępu do muzeów, parków narodowych itp. – ok.150 pln
  • pościel – ok. 80 pln

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,70 pln

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu).

You don't have permission to register