TOP
Image Alt

Młodzieżowy rejs morski Baleary, Majorka-Ibiza (13-16 lat i 17-19 lat) 13-20.07.2024 – brak miejsc

Młodzieżowy rejs morski Baleary, Majorka-Ibiza (13-16 lat i 17-19 lat) 13-20.07.2024 – brak miejsc

3140PLN / na osobę
(0 Opinii)

Miejsce:

Majorka-Ibiza

Wiek:
13-16 lat i 17-19 lat

Cena:

3140 pln

Zaliczka 1200 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 45 dni przed wyjazdem.

 

Na wniosek Klienta (biuro@2zywioly.pl) płatność zaliczki może być rozłożona na 2 raty.

 

*Ceny mogą ulec zmianie do 3 tygodni przed wyjazdem.

Jeśli chcecie:

• rozpocząć lub kontynuować niezwykłą morska przygodę
• poznać tajniki żeglarstwa morskiego
• nauczyć się nawigować, sterować i obsługiwać jacht pod okiem doświadczonego skippera
• odwiedzić ciekawe porty i malownicze miejsca jednego z najciekawszych morskich akwenów
• spędzić czas aktywnie, z fajnymi ludźmi, na nowoczesnych, komfortowych i dzielnych jachtach

W programie między innymi:

• morskie szkolenie żeglarskie
• praca w charakterze załogi i sternika
• relaks, kąpiele,supy  i nurkowanie
• zwiedzanie, szanty i morskie opowieści

REJS – ogólne zasady

Rejs przeznaczony dla  młodzieży 13-16 i 17-19 lat. (mamy 2 jachty) Nasza formuła umożliwia uczestnikom spędzanie czasu w gronie rówieśniczym, uczestniczenie w aktywnościach odpowiednich dla wieku, a zarazem wiele niezwykłych doświadczeń związanych z przebywaniem na jachcie morskim. Zapewniamy odpowiednią opiekę ze przygotowanych do pracy z dziećmi skipperów. Podczas rejsu cała załoga bierze czynny udział w życiu jachtowym, są wyznaczone wachty, obowiązuje morska etykieta. Wspólnie wypełniamy dziennik jachtowy, wyznaczamy kurs, prowadzimy nawigację, utrzymujemy porządek na jachcie. Po rejsie wystawiamy opinię z rejsu, która przyda się przy aplikacji na stopnie żeglarskie. Odwiedzimy minimum 2-3 porty zlokalizowane na szlaku żeglarskim, pozostałe noce spędzimy w malowniczych zatokach na kotwicy. Zwiedzimy atrakcje turystyczne Balearów – tak, by rejs stał się dla uczestników niezapomnianym przeżyciem.

Wyżywienie

Uczestnicy mają do dyspozycji kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę, bieżącą wodę pitną, czajnik elektryczny, zestaw naczyń, garnków oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Żeglarze pod opieką kapitana i oficera są podzieleni na wachty kambuzowe. Posiłki przygotowujemy na jachcie z produktów zakupionych przed i podczas rejsu. Dbamy o zdrowe i różnorodne pożywienie oraz nawodnienie organizmu. Poza trzema głównymi posiłkami, podczas żeglowania możemy przygotowywać sobie różne przekąski.

Bezpieczeństwo

Nasze jachty to bezpieczne, nowoczesne jednostki, sprawdzone w każdych warunkach pogodowych. Posiadają pełne, wynikające z surowych wymogów administracji morskiej, wyposażenie w środki bezpieczeństwa i komunikacji satelitarnej. Każdy uczestnik posiada indywidualną, kamizelkę ratunkowa. Uczestnicy przechodzą szkolenie z bezpieczeństwa na wodzie. Trasę rejsu dostosowujemy do warunków i prognoz pogodowych. Dwóch doświadczonych skipperów-opiekunów z uprawnieniami wychowawcy i kierownika wypoczynku a także ratownika medycznego zapewnia w pełni bezpieczne żeglowanie i pobyt. Każdy uczestnik rejsu posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, na jachcie znajduje się również dobrze wyposażona apteczka.

Warunki bytowe

Uczestnicy są zakwaterowani w kabinach oraz mesie, jachty posiadają łazienki z WC i prysznicami.

Co zabrać na rejs

Co zabrać na rejs – ciepłe morza

Kadra i opieka

Gwarantujemy świetnie wyszkoloną kadrę skipperską, składającą się z praktyków, instruktorów żeglarstwa i wychowawców.

Kapitan Dawid Penier – Instruktor żeglarstwa i kapitan jachtowy, instruktor nurkowania, kapitan motorowodny, ratownik WOPR, wychowawca i kierownik wypoczynku. Certyfikat SRC i LRC, Bogate doświadczenie zdobyte podczas rejsów na wszystkich akwenach świata z bardzo dobrym podejściem do młodzieży i ogromną wiedzą specjalistyczną.

 

Marcin Michalik – Żegluje od 6 go roku życia, ponad 10 lat spędził żeglując regatowo w Yacht Klubie Polski W-wa (członek kadry narodowej w klasie 420 i 470) doświadczenie morskie zdobył podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym.

 

Alternatywnie

Mariusz Moraniec – kpt jachtowy. Przygodę z żeglarstwem, która trwa do dziś, rozpoczął w październiku 1977. Żeglował regatowo na jachtach klasy Optymist, Cadet, Ok-dinghi, 420, 470, Finn, Omega Sport, Flying Dutchman, klasa 730, Delphia24.Ma za sobą ponad 30 000 Mm.

Trasa rejsu (może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i decyzje kapitanów)

Majorka

Wyspa o długości linii brzegowej około 160 Mm.Poza miastami Majorka to przede wszystkim przepiękne klify skrywające malownicze zatoczki i ukryte porty. Główne miasta portowe to: Palma de Malorca, Antrx, Port de Soller, Porto Colom,Porto Cristo, Alcudia, Pallenca

Ibiza

trzecia co do wielkości i druga co do liczby ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, położona w zachodniej jego części. Nazywana jest czasem Białą Wyspą. Określenie to Ibiza zawdzięcza pięknym, piaszczystym plażom oraz białym domkom, które są symbolem wyspy.

 

Dzień 1 – Palma de Majorka – Dzień organizacyjny, zakupy, zwiedzanie. Rejs wokół Majorki rozpoczynamy w stolicy wyspy – Palma de Maillorca w nowoczesnej marinie La Lonja Marina – jednej z największych w Europie, położonej niespełna 20 minut drogi od lotniska. Największą atrakcją miasta jest imponująca, gotycka katedra La Seu (jedna z trzech największych w Europie) oraz wspaniały Pałac Almudaina – letnia rezydencja królewska otoczona pięknym ogrodem.

 

Dzień 2 – wypłynięcie , szkolenie żeglarskie, kąpiel i postój na noc w zatoce Punta des Carregador

Dzień 3 – czeka nas ponad 40 Mm żeglugi do wyspy Tagomago. T agomago znajduj się około 900 metrów od wybrzeża Ibizy, jej powierzchnia wynosi 400 tys metrów kwadratowych, otoczona jest turkusową wodą i unikalną florą. Na Tagomago znajduje się kilka miejsc do kotwiczenia, z możliwością zejścia na ląd i skosztowania przysmaków w lokalnych restauracyjkach. Miejsce bardzo przyjemnie na postój i kąpiel.

Po postoju wyruszymy na Ibizę . Zatrzymamy się w zatoce Punta Tabernera w pobliżu wspaniałego miasta Eivissa -stolicy Ibizy. Swe ślady w historii miasta pozostawiło wiele kultur: punicka, fenicka, rzymska, wandalska, bizantyjska, wizygocka, muzułmańska, katalońska.

Od 1999 r. Miasto znajduje się na liście zabytków UNESCO. Zobaczymy stare miasto Dalt Vila oraz część portową. La Marina Ibiza słynie przede wszystkim z życia nocnego, choć tym razem nie będziemy w nim uczestniczyć 😊

Dzień 4 – zwiedzanie Eivissy i rejs na wyspę Espalmador

Dzień 5 i 6 – Espalmador i Formentiera– po ok 10 Mm czeka nas wizyta w raju Isla Espalmador

Jest niewielką wyspą położoną na północ od Formentery. Choć znajduje się tu kilka zabytków – to nie one przyciągają żeglarzy. Na południowym brzegu wyspy znajduje się najpiękniejsza zatoka na Balearach i to ona jest celem większości załóg.

Formentiera – najmniejsza zamieszkana wyspa archipelagu Balearów, nazywana „ostatnim śródziemnomorskim rajem” to bajeczne plaże i krystalicznie czyste morze. Będąc na Formenterze warto wybrać się do stolicy wyspy – Sant Francesco z licznymi restauracjami, urokliwymi knajpkami i sklepami, gdzie można kupić pamiątki z symbolem wyspy – jaszczurką sargantana, która jest gatunkiem endemicznym występującym tylko na Formenterze. Krajobraz wyspy można podziwiać z punktu widokowego Es Mirador, z którego roztacza się przepiękna panorama wybrzeża. Jednym z popularniejszych zabytków jest latarnia morska La Mola położona na zachodnim wybrzeżu wyspy.

Dzień 7 – Powrót do Palma de Mallorca

Dzień 8 – Uroczyste zakończenie rejsu – wylot

Nasze jachty

Elan 434 Impression, 4 kajuty, 8 miejsc + skipper

Benetau 50-5, 5 kajut, 8 miejsc + skipper

Cena zawiera:

 • czarter jachtu;
 • usługi i opiekę 2 skipperów-wychowawców;
 • pełne wyżywienie (posiłki przygotowywane na jachcie);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • transit log (sprzątanie jachtu);
 • realizację trasy i programu rejsu;
 • opinię z rejsu;
 • ubezpieczenie zdrowotne 70 000 pln (KL, NNW), OC.

Płatne dodatkowo:

 • dojazdu – samolot do i z palma de  Mallorca z opiekunem – ok. 1000-1500 pln – w zależności od daty zgłoszenia
 • transfer lotnisko-marina – ok. 130 pln
 • biletów wstępu do muzeów, parków narodowych itp. – ok.150 pln
 • pościel – ok. 80 pln

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

*cena obowiązuje przy kursie za euro < 4,85 pln

 

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu).

You don't have permission to register