TOP
Image Alt

Rejs wędrowny po Jezioraku „Przygotowanie do żeglarza” (13-17 lat) 06-13.07.2024

Rejs wędrowny po Jezioraku „Przygotowanie do żeglarza” (13-17 lat) 06-13.07.2024

2140PLN / na osobę
(0 Opinii)

Miejsce:

Iława

Wiek:
13 – 17 lat

Cena:

2140 pln

 

Zaliczka 700 zł płatna w ciągu 7 dni od rezerwacji. Pozostała kwota do zapłaty 30 dni przed wyjazdem.

 

Na wniosek Klienta (biuro@2zywioly.pl) płatność zaliczki może być rozłożona na 2 raty

Jeśli byliście na Żeglarskim 1-szym Kroku, żeglowaliście już na jeziorach, chcecie pogłębić swoją wiedzę i umiejętności żeglarskie, by przystąpić do egzaminu na Żeglarza jachtowego  zapraszamy.

W trakcie rejsu oprócz relaksu na wodzie i zabaw na lądzie będziemy przygotowywać młodych ludzi do kursu i egzaminu na Żeglarza Jachtowego zgodnie z wytycznymi PZŻ.

Elementy programu – szkolenie

  1. Eksploatacja jachtu śródlądowego: taklowanie jachtu, klar jachtu, obsługa żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, obsługa silnika zaburtowego, umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.
  2. Prace bosmańskie: umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich.
  3. Umiejętność wykonania następujących manewrów: manewry podstawowe: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, odejście od nabrzeża, dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”. Manewry dodatkowe: stawanie w dryf, dojście do boi, odejście od boi, stawanie na kotwicy, zejście z kotwicy.

W programie ponadto

Woda
• 8 dni rejsu na 6-8 os. na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach Antila 24, Twister, Janmor 28, Focus 800
• na zakończenie regaty żeglarskie Long Distance

Sport
• gry i zabawy ruchowe, turnieje, zawody sportowe, piłka wodna, frisbee

Inne
• szanty, ogniska, zajęcia rekreacyjne, gra terenowa, wieża widokowa, kąpiele

Szczegóły rejsu

Rejs ma charakter szkoleniowy oraz turystyczno-krajoznawczy, przeznaczony jest dla kontynuujących swoją przygodę z żeglarstwem. Żeglujemy bezpiecznie, na sprawdzonych jachtach, pod opieką doświadczonych instruktorów, a program dostosowany jest do wieku i umiejętności uczestników.
Trasa naszego rejsu prowadzi po najpiękniejszych akwenach i zakątkach jeziora Jeziorak oraz okolic. W czasie rejsu odwiedzimy porty, malownicze bindugi oraz najciekawsze, mało uczęszczane miejsca. W czasie pełnych wrażeń 8 dni poznasz nowych ciekawych ludzi i wesoło spędzisz czas.

Program (dostosowany do wieku uczestników)

Rejs zaczyna się i kończy w Iławie. Trasa rejsu uzależniona jest w dużej mierze od warunków atmosferycznych, jednak czas, który spędzamy na wodzie gwarantuje poznanie najważniejszych i najciekawszych miejsc. Odwiedzimy Iławę, Makowo, Siemiany, największą wyspę śródlądową w Europie „Wielka Żuława”, Lipową, Gubławki, tzw Hawaje i Mały lub Duży Gierczak. W trakcie trwania rejsu uczestnicy poznają tajniki żeglugi, biorąc aktywny udział w życiu jachtowym, wieczorami, dla chętnych prowadzimy prelekcje z zakresu teorii żeglowania, bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, etykiety jachtowej. Na lądzie uczestnicy również nie będą się nudzić. Przewidzieliśmy ogniska z szantami, gry i zabawy terenowe, zajęcia sportowe, zwiedzanie miejsc do których dopłyniemy.

Dokumenty

Legitymacja szkolna dla dzieci, karta kwalifikacyjna

Lekarstwa

Jeżeli zażywasz regularnie lekarstwa to pamiętaj, aby koniecznie poinformować o tym komandora rejsu i sternika. Na obozie posiadamy dobrze zaopatrzona apteczkę. Weź te lekarstwa, które regularnie zażywasz.

Zasady bezpieczeństwa

Podczas Rejsu zwracamy wielką uwagę na aspekt bezpieczeństwa, każdy jacht wyposażony jest w komplet środków ratunkowych, sternicy są w ciągłym kontakcie z komandorem rejsu, wszyscy uczestnicy poznają podstawowe węzły ratownicze. Codziennie przed wypłynięciem jest zebranie kadry i omawiane są warunki pogodowe oraz niebezpieczeństwa na szlaku. Kąpiemy się jedynie pod nadzorem ratownika.

Co zabrać na rejs

Co zabrać na rejs żeglarski

Sprzęt

Jachty na których pływamy podczas obozów żeglarskich posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa i środki ratunkowe. Na każdym jachcie jest pełen komplet naczyń kuchennych, bezpieczna butla gazowa i oświetlenie. Wszystkie jachty przed każdym turnusem są dokładnie sprawdzane pod względem bezpieczeństwa i komfortu.

 

Cena zawiera:

  • Realizację programu dostosowaną do wieku uczestników i warunków atmosferycznych
  • Czarter jachtów, opiekę doświadczonych sterników, instruktorów żeglarstwa
  • Nocleg na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach typu Antila, Twister, Janmor
  • Całodzienne wyżywienie: śniadania i kolacje przygotowywane na podczas postojów z zakupionych produktów, obiady – catering
  • Ubezpieczenie NNW

Płatne dodatkowo:

  • Dojazd, istnieje możliwość dojazdu PKP z i do W-wy wraz z instruktorami – koszt 90 pln
  • kosztu pryszniców ok 40 pln

06-13.07.2024

Warunki uczestnictwa i rezerwacji w imprezach organizowanych przez Akademię 2zywioly

AKADEMIA 2 ŻYWIOŁY, 03-932 Warszawa, ul. Katowicka 19
Marcin Michalik, e-mail: biuro@2zywioly.pl, tel. 601 225 686

 

UBEZPIECZENIE dodatkowe od rezygnacji z podróży:
Dostępne jest dodatkowe  ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, zapewniające zwrot dokonanych wpłat w 100% m. in. w przypadku zachorowania lub kwarantanny, nawet bezpośrednio przed wyjazdem . Współpracujemy z firmą Allianz  S.A. (zgłoszenie do ubezpieczenia następuje przy rezerwacji wyjazdu).

You don't have permission to register